ÜRETEN GENÇLİK PROJE VE ÜRÜN SERGİ AÇILIŞI, VALİ ALİ İHSAN SU'NUN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ÜRETEN GENÇLİK PROJE VE ÜRÜN SERGİ AÇILIŞI, VALİ ALİ İHSAN SU'NUN KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 'Üreten Gençlik Proje ve Ürün Sergisi' açılışı gerçekleştirildi.

Ürettikleri projeleri 'Üreten Gençlik Proje Sergisi'nde beğeniye sunan MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı proje sergisine, Mersin Valisi Ali İhsan SU, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Mersin İl milli eğitim Müdürü Adem Koca, Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, Mersin İli Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, Makine Mühendisleri odası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Akar Tülücü, MersinGiad Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzol, Müsiad Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Yıldızgörer, Müteşebbis Heyet Üyemiz Safvatullah Işık, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Tufan Ballı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kürşat Haddat, Hasan Yıldırım, Halit Altun, Bölge Müdür Yardımcımız Pınar Özal Kanık ve çok sayıda sanayicimiz katıldı. Öğrencilerin bir çok farklı konuda hayatı kolaylaştırmak için ürettikleri buluşların stantlarını gezen Sayın Vali Ali İhsan Su, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Mersin İl protokolü ve sanayicilerimiz başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi.

Protokol konuşmalarının ardından Vali Ali İhsan Su, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek serginin açılışı gerçekleştirildi. 30 projeyi ve stantlardaki ürünleri tek tek inceleyerek öğrencilerden bilgi alan Vali Ali İhsan Su,  daha sonra okul bünyesinde yer alan serayı gezerek, gıda bölümü öğrencilerini de atölyelerinde ziyaret etti. Burada öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Su, onlara başarılar diledi.

Sergi ve atölyedeki incelemelerinin akabinde okul bünyesinde oluşturulan ‘Edebiyat Sokağı’nın açılışı da Vali Ali İhsan Su, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. ‘Edebiyat Sokağı’ kapsamında oluşturulan kütüphaneyi de ziyaret eden Vali Su, burada bir süre incelemelerde bulundu.

Eğitime ve öğretime verdiği önemi bir kez daha vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, ‘MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizi ürettikleri projelerden dolayı tebrik ediyorum. Üreten ve gelişen toplumun sağlanabilmesi adına sürekli çalışan ve proje geliştiren gençlerimize ihtiyacımız var. Bu öğrenciler bizlere ülkemizin geleceği için umut ışığı oluyor. Ürettikleri projeler ve buluşlar belki de ülkenin kaderini değiştirecek. Bu bağlamdan dolayı toplumun ileriye taşınması ve üretimin artması için çalışan ve çabalayan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum' ifadelerini kullandı.

Sergide projeleri ile umut veren öğrencilere ve geçtiğimiz dönemde farklı spor branşlarında başarı kazanan öğrenciler derecelerine göre tablet, bisiklet gibi ödüller ile ödüllendirildiler.