2018 YILI MART AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

2018 YILI MART AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Müteşebbis Heyet Mart Ayı olağan toplantısı Ali İhsan SU başkanlığında gerçekleştirildi.

MTSOB İdari binasında gerçekleştirilen toplantıya Vali Ali İhsan SU'nun yanı sıra; Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, Vali Yardımcısı Süleyman DENİZ, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin BORO, Tarsus Ticaret Odası Temsilcisi Murat TASGÜL, Mesiad Temsilcisi Safvatullah IŞIK, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Ayhan KIZILTAN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tufan BALLI, Orhan KAHVECİ, Halit ALTUN, M.Kürşat HADDAT, Hasan YILDIRIM, Yılmaz AKYÜZ ve Müteşebbis Heyet Üyemiz Veysel MEMİŞ katıldı.

MTOSB idari hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, Mart ayı içerisinde alınan Yönetim Kurulu kararları gözden geçirilerek, gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı.

-Vali Ali İhsan SU Bölgemizde Faaliyet Gösteren " RMA Plastik ve Özen İş Makina" Firmalarını Ziyaret Etti –

Vali Ali İhsan SU, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tufan BALLI ve M.Kürşat HADDAT Müteşebbis Heyet Toplantısı sonrasında bölgemizde faaliyet gösteren “RMA Plastik ve Özen İş Makina” isimli firmalarımızı ziyaret ederek,  firmaların üretim faaliyetleri ve işleyişleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

12 dönüm arazi üzerinde kurulu, ve yaklaşık 60 kişiye istihdam sağlayan RMA Plastik firmasındaki, üretimler hakkında firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Nurten AVUNDUK’dan bilgi alan Vali Ali İhsan SU, 4000 ton rotasyonel kalıplama ve 3600 ton şişirme üretim kapasitesi imkanı ile müşterilerine Plastik enjeksiyon ve Rotasyonel kalıplama hizmeti sunan üretim tesisindeki ziyaretini, kalıp imalatı ve polietilen üretimlerini yerinde inceleyerek sürdürdü.

Firma ziyaretlerine Özen İş Makina firması ile devam eden Vali Ali İhsan SU, 2004 yılından bu yana Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde cam üreticilerine yönelik kalıplar ve yedek parça/mekanizmaları üzerine faaliyet gösteren Özen İş Makine firmasında, Yönetim Kurulu Başkanı Özcan ÖZOZAN ve Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Murat ÖZOZAN’dan üretim ve tesis hakkında bilgiler aldı.

Vali Ali İhsan Su ziyaret ettiği işletmeler ve üretim konuları hakkında bilgi almasının ardından, RMA Plastik Yönetim Kurulu Üyesi Nurten AVUNDUK ve Özen İş Makine Yönetim Kurulu Başkanı Özcan ÖZOZAN’a teşekkür eden Vali Ali İhsan SU, Özen iş Makina ve RMA Plastik firmalarına gerçekleştirdiği ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti belirterek bölgemizden ayrıldı.