13’ÜNCÜ MERSİN TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI’NDA, MTOSB STANDLARINA BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLDİ

13’ÜNCÜ MERSİN TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI’NDA, MTOSB STANDLARINA BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLDİ

22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında 13’üncüsü düzenlenen ‘Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’  Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinden Unat Yağ, Yörüksüt, Menta Tarım, Aky Teknoloji, Sena Gıda, Aksun Tarım, Kuyucu Metal, Meysüt, Ardent Plastik, Ulusu Pompa firmalarının yanı sıra, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  katılımlarıyla gerçekleştirildi.. ‘Yenişehir Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara çok sayıda sektör temsilcisinin yanı sıra çiftçi ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi standlarına başta Valimiz Sayın Ali İhsan SU olmak üzere,  çok sayıda sektör temsilcisinin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, "Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olarak fuarlara büyük önem veriyoruz. Mersin’deki fuarların devamlılığı sektörel anlamda önemli. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi fuara yoğun katılım gösterdik. Bundan sonraki fuarlara da MTOSB’de faaliyet gösteren firmalarımız ile destek vereceğiz. Fuarlar sektörlerin gelişim göstermesi adına en önemli çıkış yollarıdır. Biz MTOSB çatısı altında bulunan firmalarımızın yurtiçindeki fuarlara katılım göstermelerini teşvik ettiğimiz gibi, yurtdışındaki fuarlarda da MTOSB adına açtığımız stantlarda firmalarımızın ürünlerini sergilemelerini sağlıyoruz. Fuarların öneminin bilinciyle hareket ediyoruz" dedi.

"Öğrenciler fuar deneyimi kazanıyor"

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına açılan stantta öğrencilerin fuar deneyimi kazandığını belirten Tekli, "Biz üreten bir OSB olduğumuz kadar eğiten bir OSB olmaktan gurur duyuyoruz. Şu an MTOSB içerisinde faaliyet gösteren MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde 630 öğrencimiz eğitim görüyor. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gıda bölümü öğrencilerimizin fuara katılarak fuar deneyimlerini arttırmalarını sağladık. Fuarların ne kadar önemli olduğunu öğrencilerimize şimdiden öğretiyoruz. İş hayatına atıldıklarında fuarlara yabancı kalmamaları için mücadele ediyoruz" diye konuştu.