13’ÜNCÜ MERSİN TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDI

13’ÜNCÜ MERSİN TARIM, GIDA VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDI

Bu yıl 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında 13’üncüsü düzenlenecek olan ‘Mersin Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’, Vali Ali İhsan Su, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatih Hasdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Daire Başkanı Osman Güzel, il protokolü, kamu kurum ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla açıldı. ‘Yenişehir Fuar Merkezi’nde düzenlenen açılışa çok sayıda sektör temsilcisinin yanı sıra çiftçi ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Fuara, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nden; Unat Yağ, Yörüksüt, Menta Tarım, Aky Teknoloji, Sena Gıda, Aksun Tarım, Kuyucu Metal, Meysüt, Ardent Plastik, Ulusu Pompa firmalarının yanı sıra, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katılım sağladı.

Fuarların Mersin adına öneminin bilincinde olduklarını ve bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanımız Tekli, “Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olarak fuarlara büyük önem veriyoruz. Mersin’deki fuarların devamlılığı sektörel anlamda önemli. Bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi fuara yoğun katılım gösterdik. Bundan sonraki fuarlara da MTOSB’de faaliyet gösteren firmalarımız ile destek vereceğiz. Fuarlar sektörlerin gelişim göstermesi adına en önemli çıkış yollarıdır” dedi.