"MERSİN DOĞA KOLEJİ LA GENTE CHE FANNOLA DIFFERENZA TAKIMI" BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Bilim Kahramanları Derneğinin bu yıl “Hidrodinamik: Suyun Yolculuğu” temasıyla düzenlediği Bilim Kahramanları Buluşuyor / First LEGO League İstanbul turnuvasında 2. olup 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Ulusal Turnuvaya katılmaya hak kazanan MERSİN DOĞA KOLEJİ LA GENTE CHE FANNOLA DIFFERENZA takımı ile Mersin Doğa Koleji Fen Bilgisi Öğretmeni Nalan AKAY ve Kodlama&Robotik Öğretmeni Tuğba YETKİN AKPINAR bölgemizi ziyaret ederek projeleri hakkında Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ ve Bölge Müdürümüz Halil YILMAZ’a bilgi verdi. 

Klima suyunun farklı alanlarda kullanımıyla birlikte tasarrufu amaçlamaya yönelik olan projeleriyle ilgi çeken takım öğrencilerine, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ tarafından bölgemiz hakkında bilgiler verildi.

Bölge Müdürlüğümüzde verilen bilgilerin ardından Özel Şişecam Mesleki Teknik Anadolu Lisesine geçen MERSİN DOĞA KOLEJİ LA GENTE CHE FANNOLA DIFFERENZA takımı, okulumuzda Gıda Laboratuvarı, Organik Tarım Sera çalışmaları, Mobilya Atölyesi, Makine atölyesi ve Biyoloji laboratuvarlarını ziyaret ederek öğrencilerimizin proje ve çalışmaları hakkında bilgiler aldılar.

Fark yaratmak ve çevre bilinci oluşturmak amacıyla projelerini geliştirme çalışmaları yapan MERSİN DOĞA KOLEJİ LA GENTE CHE FANNOLA DIFFERENZA takımı ulusal turnuvaya girmeden önce projelerinin patentini almak için çalışmada bulunduklarını söylediler.

Bölgemizin; çarpık sanayileşmeyi önlediğini ve bunun yanında çevre sorunlarına kayıtsız kalmayıp temiz çevre bilinciyle, temiz üretim için gerekli önlemleri aldığına değinen Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ “çevreye duyarlı, bilinçli, yaratıcı projeleriyle yeniliklere imza atan MERSİN DOĞA KOLEJİ LA GENTE CHE FANNOLA DIFFERENZA takımı öğrencileri Duru AKPINAR, Doğa MEZE, Duru OKTAY, Işıl NALBANT, Yiğit KUNT, Mete ÖRS, Emre DİNLİ ve Furkan AKYILDIZ’ı  tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.