2018 YILI OCAK AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

2018 YILI OCAK AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Müteşebbis Heyeti Ocak ayı olağan toplantısı Ali İhsan SU  başkanlığında gerçekleştirildi.

MTSOB İdari binasında gerçekleştirilen toplantıya Vali Ali İhsan SU'nun yanı sıra; Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin BORO, Tarsus Ticaret Odası Temsilcisi Murat TASGÜL, Mesiad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali CAN, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Ayhan KIZILTAN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hasan Tufan BALLI, Halit ALTUN, M.Kürşat HADDAT, Hasan YILDIRIM, Yılmaz AKYÜZ ve Müteşebbis Heyet Üyemiz Veysel MEMİŞ katıldı.

-Vali Ali İhsan SU Bölgemizde Faaliyet Gösteren Firmaları Ziyaret Etti-

Vali Ali İhsan SU, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Halit ALTUN, Hasan YILDIRIM ve Yılmaz AKYÜZ Müteşebbis Heyet Toplantısı öncesinde bölgemizde faaliyet gösteren “Özbal Çelik Boru” ve “Armada Duvar Kağıtları” isimli firmaları ziyaret ederek,  firmaların üretim faaliyetleri ve işleyişleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

40 dönüm arazi üzerinde kurulan ve yaklaşık 150 kişiye istihdam sağlayan tesisteki üretim bandı hakkında firmanın Yönetim Kurulu Üyesi ve MTOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Hasan Tufan BALLI’dan bilgi alan Vali Ali İhsan Su, genel kullanım ve sanayi tipi her türlü boru imalatının yapıldığı üretim tesisindeki incelemelerini, 1995 yılında firma bünyesinde kurulan ve Akdeniz Bölgesinin bu alanda kurulan ilk akredite laboratuvarı olma özelliği taşıyan ‘Tahribatlı-Tahribatsız Muayene Laboratuvarı’nı gezerek sürdürdü. Vali Ali İhsan SU, laboratuvarda yapılan deney ve karşılaştırma faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra duvar kâğıdı üretimi ve ihracatı yapan ‘Armada Duvar Kağıtları’ isimli firmanın üretim tesisine geçti.

Armada Duvar Kağıtları firmasına gerçekleştirilen ziyarette, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Safvatullah IŞIK'ın karşıladığı Vali Ali İhsan SU, Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerimiz;  toplam 18.000 m2 üzerine kurulu “DECOWALL” markası ile duvar kâğıdı üretimi ve ihracatı yapan işletme hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Ali İhsan Su; Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ’nin de katıldığı inceleme programının akabinde ‘MTOSB Müteşebbis Heyet Ocak ayı olağan toplantısına başkanlık etti.

MTOSB idari hizmet binasında gerçekleşen ve 2018 yılının ilk toplantısı olma özelliği taşıyan toplantıda, bir önceki toplantıda alınan yönetim kurulu kararları gözden geçirilerek, gündem maddeleri görüşüldü ve karara bağlandı.