IRAK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜK ELÇİSİ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ.

IRAK CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜK ELÇİSİ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hişam AL ALAWİ, TISİAD ( Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Başkanı Nevaf KILIÇ, TISİAD Başkan yardımcısı Kenan Yozgatlı, Irak Büyükelçiliği yetkilileri ve beraberindeki heyet Mersin ziyareti kapsamında, bölgemizi ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Üyemiz Hasan YILDIRIM ve Bölge Müdürümüz Halil YILMAZ'ın karşıladığı Heyete, bölgemizi tanıtan ingilizce tanıtım filmimiz izletildi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli; Gelişen ve büyüyen Türkiye'nin önemli itici güçlerinden birinin de Mersin olduğunu söyleyerek, bu noktada MTOSB'nin öne çıktığını vurguladı. Irak'ın Mersin için ayrı bir anlam ifade ettiğinin altını çizen Sabri Tekli, Irak ile ticaretin gelişmesini en çok isteyen bölgenin MTOSB olduğunu, bu anlamda üzerlerine düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Karşılıklı bilgi ve fikir alışverişinden sonra Sayın büyükelçi AL-ALAWI, TISIAD Başkanı Nevaf KILIÇ ve beraberindeki heyet, Bölgemiz firmalarından ARMADA DUVAR KAĞITLARI İNŞ. ZÜCCACİYE MADEN NAK.İTH.İHR.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ., UNAT YAĞ GIDA SAN. VE TİC. A.Ş ve YILDIZ ENTEGRE AĞAÇ SANAYİ VE TİC.A.Ş ziyaret ederek üretim çalışmalarını yerinde inceledi.