2017 YILI TEMMUZ AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2017 YILI TEMMUZ AYI MÜTEŞEBBİS HEYET TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2017 Yılı Temmuz Ayı Müteşebbis Heyet Toplantısı, Mersin Valisi Müteşebbis Heyet Başkanı Ali İhsan SU, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ, Müteşebbis Heyet Üyeleri, Tarsus Belediye Başkanı Şevket CAN, Süleyman DENİZ, Ayhan KIZILTAN, Ali CAN, Sabri TEKLİ, Hasan Tufan BALLI, Orhan KAHVECİ, Halit ALTUN, M. Kürşat HADDAT, Hasan YILDIRIM, Yılmaz AKYÜZ ve Veysel MEMİŞ’in katılımları ile gerçekleşti.

Mersin Valisi Ali İhsan SU’ nun ilk kez Müteşebbis Heyet Başkanı olarak  katılım sağladığı  toplantıda, Yönetim kurulunun almış olduğu kararlar değerlendirildi.

Müteşebbis Heyet Toplantısının ardından Bölgemizde incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, ilk olarak Bölgemiz firmalarından Teknopanel panel ve çelik konstrüksiyon imalat fabrikasını gezdi. Fabrikada üretimi yapılan çatı ve cephe sandviç panelleri, ısı yalıtım ve trapez levha ürünlerini inceleyen Vali Su, Teknopanel Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyemiz Orhan Kahveci’den fabrika ve üretim bandı ile ilgili bilgi aldı.

OSB’deki incelemelerini MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek sürdüren Vali Ali İhsan Su, okul binasını ve atölyeleri gezerek okulda bulunan yaz kampı öğrencileriyle de bir araya geldi. Geleceklerini nasıl planlamaları gerektiği konusunda öğrencilere öğütler veren Vali Su, onlarla yakından ilgilendi.

MTOSB Özel Şişecam Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti sonrasında 2. OSB’ne geçerek incelemelerine burada devam eden Vali Ali İhsan Su, tohum iyileştirme ve işleme, paketleme makine ve ekipmanları üretimi yapan Bölgemiz Firmalarından AKY Technology fabrikasını da ziyaret etti. Vali Su’nun fabrikayı gezmesi ve AKY Technology Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Akyürek’ten bilgi almasının ardından bölgemizden ayrıldı.