MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ŞERAFETTİN AŞUT VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ.

MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ŞERAFETTİN AŞUT VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin AŞUT ve beraberindeki MTSO Yönetim Heyeti , Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ’yi Organize Sanayi Bölgeleri Üst kurulu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilmesi vesilesiyle tebrik ziyaretinde bulundular.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri Tekli ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz M. Kürşat HADDAT, Hasan YILDIRIM ve Yılmaz AKYÜZ’ün karşıladığı, Sayın Şerafettin AŞUT “Ben hepinizi tebrik ediyorum. Güzel bir çalışmaydı. Hepiniz burada hizmet için varsınız. Siz ne kadar çok çalışır ve ne kadar fazla hizmet edebilirseniz OSB de Mersin’in zenginliğine o kadar fazla destek verecektir. OSBÜK’te yapılan seçimde sizin Mersin’i temsil etmeniz Mersinli sanayicilerimiz adına gerçekten önemliydi, gurur duyduk. Tekrar hayırlı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ  ise, “Bir emanet taşımaktayız ve bu emaneti en iyi yerlere ulaştırma hedefiyle hareket etmekteyiz. Amacımız MTOSB’nin Türkiye’de daha da iyi bir konuma gelmesi. Yeni ve daha güçlü bir Türkiye mücadelesi veriliyor ve bu mücadelede OSB’lere Ticaret ve Sanayi Odalarına büyük görevler düşüyor. Biz de üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapma arzusundayız” dedi. Önce çalışmaları devam eden 3. OSB ile ilgili bilgiler paylaşan Sayın Tekli ardından, “Türkiye’de açılan ilk 8 OSB içindeyiz. 1993’te ilk parselimizi Trakya Cam’a verdik. İlk üretim ise 1995’te başladı. Şu anda Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu içinde 8 firmamız var. Hedefimiz ise Mersin’deki vergi sıralamasında ilk 100’ün tamamını sanayicilerimizden oluşturmak” diye konuştu. OSB’de 2. Bölge’nin oluşumuna MTSO’nun büyük katkı sağladığına da dikkat çeken TEKLİ, ancak mevcut durumda, artık yatırım taleplerini karşılayamadıklarını, 200’e yakın talep bulunmasına rağmen parsel veremediklerini bildirdi. “Var gücümüzle çalışacağız” “Organize sanayi bölgelerinin sorunlarına çözüm üretebilmek, yeni projelere imza atabilmek adına OSBÜK Yönetim Kuruluna seçilen arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışacağız” diyen Tekli, Türkiye’de sanayinin lokomotifi konumunda olan organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren firmaların sorunlarına hakim olduklarını, bu sorunların çözümü yönünde hareket edeceklerini sözlerine ekledi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin AŞUT ve beraberindeki heyet, MTOSB Özel Şişecam Anadolu Meslek Lisesi dersliklerini ve atölyelerini gezerek öğrenci ve öğretmenlerden okul ile ilgili bilgi aldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sabri TEKLİ ve yeni seçilen Yönetim Kurulu üyelerimizi tebrik ederek ve yeni görevlerinde başarılar dileyerek bölgemizden ayrıldı.